Youtube Kanal Yönetim Hizmeti

İster markanız için ister kişisel kanalınızda daha fazla izleyiciye ulaşarak Youtube kanalınızı büyütüyoruz. Kanal ayarları, içerik üretimi, prodüksiyon ve Youtube reklamları konusunda tüm tecrübemizi kanalınızın büyümesi için kullanıyoruz.

YOUTUBE YÖNETİMİ HİZMETİ İÇİN TEKLİF AL

  Youtube kanal yönetimi neden önemli?

  Youtube kanalınızın yönetim disiplini anlamında gerçek bir televizyon kanalından çok farkı yoktur.

  Eğer Youtube’da daha fazla kitleye erişmek, izlenme ve abone sayılarınızı artırmak istiyorsanız mutlaka bu işi profesyonel olarak yapmalısınız.

  Youtube her geçen gün daha fazla büyüyen bir platform ve Google’dan sonra en büyük 2. arama motoru.

  Bu derecede yükselme trendine sahip bir platformda iyi yönetilen bir Youtube kanalına sahip olmak markalara ve kişilere iyi bir marka değeri kazandıracaktır.

  Youtube kanal yönetimi nasıl yapıyoruz?

  Öncelikle mevcut bir kanalınız veya kanal fikriniz olabilir. Eğer mevcut bir kanalınız var ise bunu detaylıca analiz ediyoruz. Şu anki abone sayısı, izlenme sayıları ve izlenme sürelerini çıkarıyoruz.

  Eğer henüz kanalınız fikir aşamasında ise benzer kanalların analizini yapıyoruz ve kategori olarak nasıl bir yol izleneceği konusunda sizi bilgilendiriyoruz.

  Sonraki aşamada rakip analizlerini çıkartarak yönetim planımızı çıkartıyoruz. Video süreleri, video konuları, prodüksiyon kalitesi, video başlıkları gibi konular bu aşamada belirleniyor.

  Hangi sıklıkla video üretileceği konusunda belirlenen planlara uyarak prodüksiyonlarımızı tamamlıyoruz.

  Kanalı belirli bir seviyeye çıkardıktan sonra video reklamları konusunda çalışmalara başlıyoruz.

  İyi bir Youtube kanalı nasıl olmalı?

  Eğer Youtube’a yatırım yapıyorsanız bunu mutlaka profesyonel yapmanız gerekir. Dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalara dikkat çekmek istiyoruz.

  Kanal kalitesi
  Öncelikle kanal kalitenizi belirleyecek unsurları yerine getirmeniz gerekir. Kanal logosu, sayfa kapak görselleri, video kapak görselleri gibi tasarımların iyi olmasına özen göstermelisiniz.
  Video kalitesi
  İnsanlar video kalitesi yüksek olan içeriklere daha fazla ilgi gösterir. Bu yüzden videolarınızın görüntü ve ses kalitesinin belirli bir seviyenin üzerinde olmasına özen göstermelisiniz.
  Üretim sıklığı
  Youtube istikrarlı bir şekilde video içeriği üreten kanalları daha fazla ön plana çıkartır. Video içeriği üretim sıklığınıza özenli bir şekilde uymanız ve videoları yüklemeniz gerekir.
  Reklam
  Bir videoyu iyi bir şekilde yayınlamak kadar onu insanlara duyurmakta önemlidir. Bu yüzden yüklediğiniz videolar için belirli bir reklam bütçesi ayırmanız yararlı olacaktır.

  Youtube kanalı ile para kazanılır mı?

  Youtube yatırımı yapacaksınız öncelikli amacınız para kazanmak olmamalı.

  Gerekli çalışmaları profesyonel bir şekilde yaptığınız zaman mutlaka bu kazanca dönecektir. Ancak bu uzun bir süreçtir ve sabırlı olmanız gerekir.

  Hiç kimse Youtube kanalı açıp geçimini oradan sağlacak seviyeye hızlıca ulaşamaz.

  Ayrıca istenilen izlenme rakamlarına ulaşsanız bile Youtube reklamları üzerinden kazanılan para hayal ettiğiniz kadar yüksek olmamaktadır.

  Genellikle abone sayısı yüksek olan ve izlenme rakamları milyon seviyesinden olan kanallar Youtube reklam gelirinden ziyade sponsor alarak gelir etmektedir.

  İyi bir Youtube kanalına reklam vermek isteyen çok sayıda marka bulunmaktadır. Bu fırsatları değerlendirmek için kanalınızı belirli bir seviyeye getirmeniz ve sonrasında sponsorluk çalışması yapmanız gerekir.

  Webolingo sizin için Youtube kanalı yönetiminin yanında sponsor bulmanıza da yardımcı olacaktır.

  İkna olmadınız mı?

  Eğer içeriğimiz sizi Youtube Yönetimi hizmeti konusunda yeterli bilgi sahibi yapmadıysa hemen bizi arayın.