Sosyal Medya Hesap Yönetimi

Sosyal medya yönetimi hizmetimiz ile markanızın sosyal mecralarda yer alan sayfalarını düzenliyor ve profesyonel yönetimlerini sağlıyoruz. Facebook, Instagram, Twitter, Youtube, Linkedin, Pinterest vd. sosyal mecralarda markanızı en iyi şekilde temsil ederek marka bilinirliğinizi artırıyoruz.

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ İÇİN TEKLİF AL

  Sosyal medya yönetimi çalışmalarımız

  Sosyal medya yönetimi neden önemli?

  Sosyal medya öyle bir konuma geldi ki, artık hayatımızın bir parçası değil hayatın kendisi olmuş durumda.

  Gün içerisinde sosyal medyada geçirdiğimi zamana bir tarafa bırakın sabah uyandığımızda ayılmak için gece yatağa girdiğimizde uyumak için dolaştığımız bir konumda sosyal medya.

  Hal böyle olunca markalar için inanılmaz bir reklam ve pazarlama alanı olarak önümüze çıkıyor. Ancak bunu geleneksel reklam ve pazarlama tekniklerini göz önünde bulundurarak yapamazsınız.

  Çoğu marka sosyal medya hesaplarını amaçsız bir şekilde yönetmekte. Sadece hizmet ve ürün reklamı yapmak sosyal medyanın kullanım amacına aykırı bir durum.

  Sosyal medya insanların ruhuna kadar inebildiğiniz bir alan iken bunu yanlış kullanmak markalara çok şey kaybettirir.

  Sosyal medya nasıl yönetilmeli?

  Canlılar bir ortamda hayatta kalabilmek için o ortama uyum sağlamak zorundadır. Markalar da sosyal medyada canlı kalmak için oyunun kurallarına uymak zorunda.

  Öncelikle insanlar neden sosyal medyayı kullanıyor? Bu sorunun cevabını bulmak gerekli.

  Sizce kaç kişi sosyal medyayı reklam görmek için veya birilerinin ona bir şey satmaya çalışması için kullanıyor olabilir.

  Sosyal medya aynı gerçek yaşam gibidir. Orada bulunan insanlar gerçek birer insan ve markanızın onlara yaklaşma biçimi kesinlikle insani bir şekilde olmalıdır.

  Gerçek hayatta hiç bir insan sürekli reklam görmek veya birisinin sürekli kendisine bir şeyler pazarlamasından hoşlanmaz. Peki neyden hoşlanır? Samimiyet, güven, eğlence, çözüm, pratik bilgi vs. bu listeyi çoğaltabilirsiniz.

  Sosyal medyada nasıl dikkat çekilir?

  İnsanlar artık o kadar içine dönük yaşamaya başladı ki, sokakta birine adres sormak için “pardon bakar mısınız?” dediğinizde sizi ona bir şey satacak birisi veya dilenci gibi görüp cevap bile vermeden hızla uzaklaşıyor.

  Böyle bir ortamda sosyal medyada insanlara yaklaşamazsınız. Peki ne yapmanız gerekir?

  İşte bu noktada işe profesyonellik giriyor. Öncelikle hedef kitlenizi iyi analiz etmeniz gerekli. Sonrasında ise onların nasıl dikkatini çekeceğinizi belirlemeniz gerekir.

  Öyle bir strateji belirlemelisiniz ki, onlar sizi merak etsin ve size yaklaşsın.

  Sosyal medyada daha fazla dikkat çekmek için mutlaka dijital reklam kampanyaları yapmanız gerekir. Bunun için Dijital Reklam Yönetimi hizmetimizi inceleyebilirsiniz.

  Webolingo sosyal medyanız için neler yapar?

  Sosyal medya tecrübemiz, özgün içerik üreticilerimiz ve uzman tasarımcılarımız ile sosyal medya hesaplarınız için etkili çalışmalar hazırlıyoruz.

  Doğru Analiz
  Öncelikle markanızı, rakiplerinizi ve hedef kitlenizi doğru bir şekilde analiz ediyoruz. Sosyal medyada etkili olmanız için bu analizleri ciddi bir şekilde özenerek yapıyoruz.
  Etkileşim
  Sosyal medyanız için hazırladığımız içeriklerde hedef kitlenizi harekete geçirecek mesajlar veriyoruz. Takipçileriniz ile daha fazla etkileşime girmenizi sağlıyoruz.
  Yol Haritası
  Yaptığımız analizler sonucunda bir yol haritası çıkarıyoruz. Her bir sosyal mecra için ayrı stratejiler oluşturuyor ve bunları kitlenizi harekete geçirecek şekilde uyguluyoruz.
  Süreklilik
  Sosyal medyada etkili bir şekilde var olmanız için içerik paylaşımlarınızda sürekliliği koruyoruz. Etki oluşturacak günler ve saatlerde düzenli paylaşımlar yapıyoruz.

  Sosyal medyada hangi içerikler paylaşılmalı?

  İnsanlar sosyal medyayı keyifli vakit geçirmek ve arkadaş çevresi hakkında bilgi sahibi olmak için kullanıyoruz.

  İnsanların sizi takip etmesini istiyorsanız onlara fayda sağlayacak içerikler sunmanız gerekir. Onları eğlendirecek, bir sorunlarına çözüm olacak, pratik bilgiler verecek veya indirim ve kampanyalardan haberdar edecek içerikler ilgilerini çekecektir.

  Takipçilerinize sorular sorabilir ve onların fikirlerini alabilirsiniz. İnsanlar fikirlerinin sorulmasında hoşlanırlar. Bunlar etkileşim almanızı sağlar.

  Bu içerikleri oluştururken aynı zamanda ürün veya hizmetinizinde çok belli etmeden reklamını yapabilirsiniz.

  İkna olmadınız mı?

  Eğer içeriğimiz sizi Sosyal Medya Yönetim hizmeti konusunda yeterli bilgi sahibi yapmadıysa hemen bizi arayın.