Arama Motoru Optimizasyonu

Search Engine Optimization(SEO) hizmeti ile web sitenizin Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarında daha üst sıralarda listelenmesi sağlanır. Vermiş olduğunuz hizmet veya ürün için arama yapan kullanıcılara web sitesiniz ilk sıralarda gösterilerek organik trafik sağlanmış olur.

SEO HİZMETİ İÇİN TEKLİF AL

  Seo hizmeti ne işe yarar?

  Web sitenizin arama motoru sonuç sayfalarında daha üst sıralarda yer alması için SEO hizmeti almanız gerekir.

  Kullanıcıların arama motorlarında arama yaptıklarında ilk sıralarda yer alan web sitelerine tıklama oranları daha yüksektir.

  Örnek olarak; kombisi arıza yapan bir kişi Google’da “kombi servisi” diye arama yapar. Yapılan bu aramada ilk sayfada yer almak için web sitenizin iyi bir şekilde optimize edilmiş olması gerekir.

  Bir web siteniz var ancak hizmetlerinizle alakalı aramalarda ilk sayfalarda gözükmüyor mu? Peki bu durum size ne kaybettirir?

  Hizmetlerinizi 1 gün içerisinde Google’da kaç kişi arıyor diye bakarsanız yukarıdaki soruyu daha net anlarsınız. Belki de çok fazla arama alan hizmetiniz ile ilgilenen potansiyel müşterileri kaçırıyorsunuz.

  Seo hizmeti her web sitesi için gerekli midir?

  Markalar için bir web sitelerinin olması ne kadar önemliyse o web sitesinin bulunabilmesi de o derecede önemlidir.

  Bu noktada eğer web siteniz yoksa veya yeni bir web sitesi yaptırmayı planlıyorsanız hemen Web Site Tasarım Hizmeti sayfamızı ziyaret edip bilgi alabilirsiniz.

  2021 yılında bir web sitesi için SEO gerekli midir? sorusunun cevabı; evettir.

  Web sitenizi her ne amaçla yaparsanız yapın eğer insanlar tarafından bulunamıyorsa pek bir yararını göremezsiniz.

  Dijital dünya uçsuz bucaksız bir yer ve burada kolay bulunabilir olmak çok önemli.

  Seo ile rakiplerin önüne geçilebilir mi?

  Web siteniz için SEO yapılırken birinci amaç Google arama motorundaki sıralamanızı yükseltmektir. Bu da tabiki sizin önünüzde bulunan rakiplerini geçerek olur.

  Ancak SEO çalışması ile istenilen sonuç tabiki ilk sayfada yer almaktır.

  Eğer zorlu bir anahtar kelimede ilk sayfada yer almak istiyorsanız bunun için sadece SEO yeterli olmayabilir. Geniş kapsamlı bir marka çalışması ve dijital medya reklam kampanyaları yapmak gerekir.

  SEO’yu içi helyum gazı ile dolu büyük bir balon olarak düşünürsek diğer çalışmalarda aynı şekildedir. Ne kadar çok balonunuz olursa o kadar yukarıya çıkarsınız.

  Seo çalışmalarımız

  Son 3 ay ile bir önceki 3 ayın karşılaştırması.
  Site yönetimi anahtar kelimesi için görüntüleme ve tıklama sayılarını 2 katına çıkararak konum sıralamasını 37,9’dan 15,4’e yükselttik.

  Son 3 ay ile bir önceki 3 ayın karşılaştırması.
  Fotoğraf çekimi anahtar kelimesi için görüntüleme ve tıklama sayılarını 2,5 katına çıkararak konum sıralamasını 31’den 16,9’e yükselttik.

  2019 yılı ile 2020 yılı karşılaştırması.
  Cam balkon anahtar kelimesi için görüntüleme ve tıklama sayılarını 5,5 katına çıkararak konum sıralamasını 58’den 15’e yükselttik.

  SEO'da başarılı olmayı etkileyen konular

  SEO çalışmasında başarılı olmak istiyorsanız çok sayıda 100’e yakın konuyu başarıyla yapmanız gerekir. Ancak bunlardan 4’ü oldukça önemlidir.

  Bütçe
  SEO tek seferlik yapılan bir çalışma değildir. Yapılan çalışmalarda süreklilik olduğu zaman başarıyı getirir. Bunu sağlayacak bir bütçenin olması en önemli konudur.
  Özgün İçerik
  Google'da ilk sıralara çıkmak için kullanıcıların aradıkları konular hakkında onlara en iyi içeriği sunmanız gerekir. SEO için içerik üretimi oldukça önemlidir.
  Hatasız Web Sitesi
  Sağlıklı bir SEO çalışması için sağlıklı bir web sitenizin olması gerekir. Çalışmaya başlamadan öncek ilk yapılması gereken web sitesinde bulunan sorunların giderilmesi olmalıdır.
  Dijital Reklamlar
  SEO ile paralel olarak yapılacak dijital reklam çalışmaları web sitenizi yükseltmekle kalmaz aynı zamanda orada kalıcı olmanızı sağlar.

  Seo yerine Google reklamları daha mantıklı değil mi?

  Eğer sınırsız bir bütçeniz varsa mantıklı olabilir ancak Seo ve Google Ads reklamları genel olarak farklı şeyler.

  Belirli bir anahtar kelime için Google’a bir bedel ödeyerek ilk sırada çıkabilirsiniz. Ancak bunun ne kadar sürdürülebilir olduğu önemlidir.

  SEO ile belirli bir süre ve belirli bir bedel ödeyerek sıralamanızı yükseltebilir ve organik trafik alabilirsiniz.

  Şöyle bir örnek verelim. Cadde üzerinde bir mağazanız var. Bir tabela yaptırıp insanların dikkatini çekebilirsiniz ancak siz bunun yerine cadde üzerinde yer alan billboardlara reklam vererek bunu yapmak istiyorsunuz.

  Bu örnekte SEO tabela ise Google Ads billboard reklamlarıdır. İkisini bir arada yapmak her zaman daha iyidir ancak tabelanız billboard reklamlarından daha ucuz ve sürekli olacaktır.

  İkna olmadınız mı?

  Eğer içeriğimiz sizi SEO hizmeti konusunda yeterli bilgi sahibi yapmadıysa hemen bizi arayın.