Arama Motoru Optimizasyonu Analiz Hizmeti

SEO analizleri Google aramalarında üst sıralarda yer almak isteyen web siteleri için oldukça önemlidir. SEO analiz araçları sayesinde web sitenizin görünürlüğünü arttırabilir ve etkileşim kazanabilirsiniz. Ancak bu yoğun zaman isteyen ve detaylı ele alınması gereken bir konudur.

SEO ANALİZ HİZMETİ İÇİN TEKLİF AL

  SEO Analizi Nedir?

  Web sitenizle onca zaman uğraşmanıza rağmen etkileşim alamayabilirsiniz. Bunun nedeni Google’ın algoritmasından kaynaklanmaktadır. SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) sayesinde web siteniziniz detaylı bir analizini yapabilirsiniz.

  SEO Analizi Neden Önemlidir?

  Ürettiğiniz içeriklerin daha fazla kişi tarafından görülmesini sağlayabilirsiniz. Sitenize daha fazla trafik çekebilir ve aramalarda üst sıralarda yer alabilirsiniz. İşletmeniz için SEO analizi yapmanız, web sitenizin ne durumda olduğunu gözden geçirmenize de fayda sağlayacaktır.

  SEO Analizi Nasıl Yapılır?

  Öncelikle web sitenizi Google’da aratmalısınız.

  Web sitenizin görünürlüğünün ne konumda olduğunu belirlemek önemlidir. Bu nokta, stratejinizin ilk adımını oluşturacaktır.

  Web sitenizin detaylı analizini yapmalısınız.

  Sitenizde kullanıcı deneyimlerini arttıracak iyileştirmeler yapmalısınız. Yanlış yönlendirilen bir link olmadığına dikkat etmelisiniz. Açılmayan sayfaların bulunmadığını doğrulamalısınız. Tüm bu analizleri yapmak ve sitenizi iyileştirmek görünürlüğünüzü arttıracaktır. Çünkü Google’ın algoritmasında iyi bir web sitesi her zaman daha önlerde yer alır.

  Sayfalarınızdaki ana başlıkları kontrol etmelisiniz.

  Birden fazla ana başlık bulunan sayfaları düzenlemelisiniz. Çünkü bu durum sayfanızın doğru indekslenmemesine neden olur.

  Backlinklerinizi kontrol edin.

  Web sitenize görünürlük kazandıran bir diğer etken de başka sitelerden aldığınız yönlendirmelerdir. Bu yönlendirmeleri nereden aldığınızı belirlemelisiniz. Yönlendirme alan sayfalın düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmelisiniz.

  Google’da sık aranan anahtar kelimeleri belirleyin.

  Google üzerinden yaptınız analizlerle kullanıcıların en çok aradığı anahtar kelimeleri belirlemelisiniz. Web sitenizin de belirlediğiniz anahtar kelimeleri içermesine özen göstermelisiniz.

  Site hızınızı gözden kaçırmayın.

  Yapılan bir araştırmaya göre, kullanıcılar bir sitenin açılmasını en fazla 4 saniye beklemektedir. 4 saniye içinde açılmayan siteler kullanıcı tarafından kapatılacaktır. Bu durum sitenize etkileşim alamamanıza neden olacaktır.

  İkna olmadınız mı?

  Eğer içeriğimiz sizi SEO Analiz hizmeti konusunda yeterli bilgi sahibi yapmadıysa hemen bizi arayın.