Influencer Reklam Hizmeti

Influencer reklamcılığın karmaşık süreçlerini sizin için basite indirgiyoruz. İşletmeniz için en doğru influencer seçimini yapıyor ve uygulamaya koyuyoruz. En iyi faydayı sağlamanız için destek sağlıyoruz.

Influencer Reklam Hizmeti İçin Teklif Al

  Influencer Nedir?

  Sahip oldukları sosyal medya hesapları ile içerik oluşturan ve oluşturdukları içerikleri hedef kitleleri ile paylaşan kişilere denir. Kitleleri etkileme ve yönlendirme gücüne sahip kişi veya gruplara influencer denir.

  Influencer ne demek? Eminiz ki her birimiz bu soruyu son yıllarda çok sık duyar olmuş ya da bu soruyu bizzat cevabını aramak üzere kendimize veya bir başkasına sormuşuzdur. Son yıllarda teknolojinin gelişmesi ile birlikte sosyal medya kanallarında da büyük bir artış yaşandı. Bu artış fenomen kavramını bir diğer deyişle influencer kavramını ortaya çıkardı. Bu yeni kavram, reklam sektöründe yeni bir alanın da doğmasına ön ayak oldu: Influencer Reklamcılık.

  Influencer Reklamcılık Nedir?

  İşletmelerin, dijital kanallarda içerik oluşturan ve deneyimlerini paylaşan kişi ya da gruplarla iletişime geçerek ürün veya hizmetlerini tanıtmak amacıyla oluşturulan bir reklam stratejisidir.

  İşletmeler için influencer ortaklığı oluşturmak ürün ya da hizmetlere katkı sağlaması açısından son derece önemlidir.

  Influencer Reklam Hizmeti neden önemli ve ne işe yarıyor diye bakacak olursak…

  • İşletmeniz ile hedef kitleniz arasındaki güven oluşumunun önemli bir basamağıdır.
  • Daha geniş bir kitleye ulaşmanıza yarar sağlar.
  • Sitenizdeki trafiği arttırır.
  • Satışları ve gelirlerinizi arttırır.
  • Dijital kanallarda ve sosyal medyadaki takipçi sayınızı arttır.
  • Potansiyel müşterilerinize kolay ulaşmanızı sağlar.
  • İşletmeniz için gelen yorumları iyileştirir.

  Doğru influencer seçimi yapmak…

  Ancak tüm bu yararlarının yanında doğru influencer seçimi yapmak da son derece önemlidir. Çünkü sadece takipçi sayısı fazla diye bir influencer ile anlaşmak ve bütçe ayırmak işletmeniz için yarar sağlayamayacaktır. Maliyet açısından da sizi üzecektir.

  Bu yüzden işletmeniz için gerekli influencer’a ulaşmak ve işletmenize faydalı olmasını sağlamak son derece önemlidir. Bunun için sattığınız ürünlerin ya da sağladığınız hizmetlerin alıcısı olmasını beklediğiniz kişiler ile anlaştığınız influencer’ın takipçi kitlesinin ortak bir çerçevede bulunması gerekmektedir.

  O kritik soruyu sorduğunuzu duyar gibiyiz.

  İşletmeniz için doğru infleuncer seçimini nasıl yapacaksınız?

  Başarılı bir influencer reklamı nasıl yapılır?

  Öncelikle hedeflerinizi çok iyi tanımlamalısınız.

  Yani bir influencer’ı markanız için desteklemesini istemeden önce, bu destek ile işletmenizin hangi bölümüne katkı sağlayacaksınız? Bu destek ile hangi hedefe ulaşmak istediğinizi iyi belirlemelisiniz.

  Hedef kitlenizi iyi belirlemelisiniz.

  Anlaşma sağlayacağınız influencer’dan ürününüzü ya da hizmetinizi tanıtmasını bekliyorsunuz. Ancak bu tanıtım ile hangi hedef kitleye ulaşmak istiyorsunuz? Bu soruyu doğru cevaplandırabilmek reklam kampanyanızın başarıya ulaşmasındaki kritik noktalardan birisidir.

  Ulaşmak istediğiniz hedef kitleniz sizin markanızı hiç duymamış olabilir. Markanızı duymuş ama satın alma gerçekleştirmemiş birisi de olabilir. Ya da markanızın hali hazırda kullanıcısı olan birisi de… Onları kategorilere ayırmak oldukça önemlidir.

  Çünkü tek bir influencer reklam kampanyası ile saydığımız tüm kişileri hedef kitlenize almanız doğru olmayacaktır. Böyle bir kampanya gerçekleştirseniz bile başarı ne yazık ki getirmeyecektir.

  Markanıza yarar sağlayacak doğru influencer’ı belirleyebilmek.

  Kampanyanızın başarıya ulaşabilmesi için bir diğer kritik nokta da işletmeniz için fayda sağlayacak olan doğru influencer ile çalışmaktır.

  Seçtiğiniz influencer’ın takipçi sayısının çok yüksek olması gerektiği size en iyi faydayı getirecektir gibi bir yorum sadece efsaneden ibarettir. Çünkü takipçi sayısı çok yüksek olan bir influencer’ın takipçilerinin sizin markanızla uzaktan yakından bir ilgisi bulunmuyor olabilir.

  Burada ele alınması gereken esas nokta: Anlaştığınızın influencer’ın takipçi sayısının iyi analiz edilmesi gerekliliğidir.

  İkna olmadınız mı?

  Eğer içeriğimiz sizi Influencer Reklam hizmeti konusunda yeterli bilgi sahibi yapmadıysa hemen bizi arayın.